Fri fragt ved køb af varer over 699 kr.
Produkt
Spar
9%
Fri fragt

Produktbeskrivelse

Levenhuk DTX 43 Digital Forstørrelsesglas er et moderne og brugervenligt værktøj, der gør det nemt at læse og observere små objekter. Med en 4,3'' LCD-skærm, 7 farvetilstande og mulighed for at tilslutte til en TV eller computer, kan du studere billeder og tekst i detaljer. Forstørrelsesglasset har også LED-belysning, en batterilevetid på op til 120 minutter og en foldbar stand, der gør det muligt at skrive. Desuden inkluderer sættet en transporttaske og livstidsgaranti.

Levenhuk DTX 43 Digital Forstørrelsesglas er et moderne værktøj, der er ideelt til at læse og observere små objekter. Med dette forstørrelsesglas kan du vælge mellem fire forskellige faste forstørrelser og overføre billeder til en skærm eller TV. Det brugervenlige design gør det nemt at læse tekst ved blot at holde forstørrelsesglasset over teksten og bevæge sig rundt på siden. Det forstørrede billede vil vises direkte på den indbyggede LCD-skærm, og du kan ændre farvetilstande og forstørrelse i realtid for at finde den mest behagelige indstilling for dig.

Levenhuk DTX 43 Digital Forstørrelsesglas kan tilsluttes en computer eller TV når som helst for mere detaljeret studie af billeder og tekst. Du kan tage skærmbilleder og gemme dem på et hukommelseskort eller harddisk til senere brug. Forstørrelsesglasset er også udstyret med indbygget LED-belysning, som gør det muligt at læse selv i total mørke. Derudover kan du bruge den specielle foldbare stand til at løfte forstørrelsesglasset over bordfladen og bruge det til at skrive, tegne eller arbejde med krydsord.

Levenhuk DTX 43 Digital Forstørrelsesglas kan drives af enten et batteri eller AC-strøm, og har en driftstid på op til 120 minutter uden opladning. Sættet inkluderer en transporttaske, adapter, TV-kabel, USB-kabel, Li-ion genopladeligt batteri, rengøringsklud, brugervejledning og livstidsgaranti. Funktioner omfatter en LCD-skærm på 4,3", syv forskellige farvetilstande, hukommelseskort understøttelse, frysning af billedfunktion, fotograferingsfunktion og en foldbar stand. Levenhuk DTX 43 Digital Forstørrelsesglas er produceret af Levenhuk, Inc. i USA og har en livstidsgaranti.
MærkeLevenhuk, Inc., USA
Garanti, årlivstid
EAN5905555004341
Pakkestørrelse (LxBxH), cm16,5x18x6,5
Forsendelsesvægt, kg0,5
Digitalja
Diameterområde90mm og derover
Forstørrelse, x6-14 (6x, 8x, 10x, 14x)
Forstørrelse, x6-14
Kropplastik
Belysning tilgængeligja
BelysningLED
Strømforsyning100-240V adapter, 50/60Hz, 5V Li-ion batteri 950mAh (driftstid: 120min, opladningstid: 150min)
LCD-skærm4,3\'
Fokusmanuel, 10-500mm
Mulighed for tilslutning af ekstra udstyrtil en TV via HDMI-kabel, understøtter microSD 4GB til 64GB hukommelseskort (ikke inkluderet), til en computer via USB-kabel
Anvendelselæsning / visning, ur reparation / smykker
Designbordplade / på stativ




Varenummer: 70421
EAN: 5905555004341
Forstørrelse6-14 (6x, 8x, 10x, 14x)

Levenhuk DTX 43 Digital Magnifier - Lup

1.973,95 kr.
Før 2.168,95 kr.

Snart udsolgt! Kun 1 stk på lager

Hurtig levering 1-2 dage



Dansk webshop

100 dages returret


Sikker betaling

Gratis fragt ved 699,-

Levenhuk

Andre kiggede også på

Jeg havde en god oplevelse ved køb hos jer

Lone
Jeg er så glad for mit køb hos jer

Maria
Tak for en god handel

Laila
Leveringen var imponerende hurtig

Mik